Dieta sokowa Kielce

Chcesz zamówić dietę sokową w Kielcach? Idealna decyzja! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w mieście, z którego pochodzisz, a dużo osób zamawia ją z dowozem pod adres zamieszkania! Czym jest dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Przeczytaj garść wiedzy o diecie sokowej w Kielcach!

Dieta sokowa w Kielcach to głównie

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce

Detoksykacja organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest bardzo dużo toksyn, to dodatkowo bardzo długo zatrzymują się w nim. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce

Nie mamy skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli poprowadzisz np. dietę na cholesterol w niepoprawny sposób, bez badań, możesz odczuć to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce

Świeżutko i naturalnie

To potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki właściwemu przechowywaniu, utrzymują one swoje lecznicze właściwości.

Więcej informacji na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Kielce, są pakowane dzień przed dostarczeniem diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i w swoim składzie mają bardzo dużo witamin.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tego pysznego posiłku. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla poczucia jedzenia prawdziwego posiłku) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w specjalnych mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Kielc czy innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce
Zielone

Popularne przekonanie, że kolor zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, tak samo jest w diecie sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Zazwyczaj, zielone koktajle przygotowuje się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Kielce detoks sokowy Kielce
Fioletowe

Do tej drużyny capacity rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie powodują utraty witamin i minerałów, a także ich zdrowotnych właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musisz przechowywać w zimnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz fajki nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie lub chociaż ograniczenie ich już na trochę przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: