Dieta sokowa Katowice

Szukasz diety sokowej w Katowicach? Idealna decyzja! Detoks sokowy jest bardzo popularny w Twoim mieście, a wiele osób zamawia ją z dowozem pod drzwi! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą z niej skorzystać? Poniżej garść wiedzy o diecie sokowej w Katowicach!

Dieta sokowa w Katowicach to

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice

Detoksykacja ciała

Bardzo tego potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest bardzo dużo niepotrzebnych substancji, to dodatkowo utrzymują się bardzo długo. Raz na jakiś czas należy to naprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice

Bez skutków ubocznych

Wiele diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę na cholesterol w zły sposób, bez dodatkowych badań, odczujesz to na swoim życiu i zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice

Świeżutko i naturalnie

To potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone z całkowicie świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje prozdrowotne właściwości.

Więcej informacji na temat diety sokowej? Sprawdź nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Każdy posiłek, który jest przygotowywany przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Katowice, są pakowane na dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużo witamin i minerałów.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie miał jeszcze więcej toksyn. 

Każdy z czterech soków (czasem jeden sok jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w specjalnych mobilnych lodówkach. Nie może bowiem dojść do zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Katowic czy innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i można podzielić je na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, podobnie jest w diecie sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Standardowo, zielone koktajle przygotowywane są z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

dieta sokowa Katowice detoks sokowy Katowice
Fioletowe

Do tej drużyny aptitude rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi attain utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, niepożądane w diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy trzeba trzymać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od mefedronu! Jeśli palisz pety nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Najlepszym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie jesteś z tego miasta? Sprawdź te: