Dieta sokowa Gdynia

Poszukujesz detoksu sokowego w Gdyni? Idealna decyzja! Dieta sokowa jest bardzo popularna w Twoim mieście, a dużo osób zamawia ją z dostawą pod adres zamieszkania! Co sprawia, że dieta sokowa jest taka popularna? Sprawdź garść wiedzy na temat diety sokowej w Gdyni!

Dieta sokowa w Gdyni to przede wszystkim

diety sokowe Gdynia detoks sokowy Gdynia

Detoksykacja organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to w dodatku utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować działanie naszego organizmu.

oczyszczanie organizmu z toksyn metodą cold press

Brak skutków ubocznych

Bardzo dużo diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę dąborwskiej w niepoprawny sposób, bez jakichkolwiek badań, odczujesz to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

dostarczenie witamin, minerałów z owoców i warzyw

Świeżość i naturalność

Tego potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje prozdrowotne właściwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Przeczytaj nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą dla osób, które mieszkają na terenie miasta Gdynia, są pakowane dzień przed dostawą detoksu sokowego. Wszystkie posiłki z pewnością są przygotowywane na świeżo i posiadają bardzo dużo witamin i minerałów, dzięki którym oczyszczanie będzie można stosować z przyjemnością.

Każdy sok zawiera naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Sok nie będzie zawierał żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany.

Wszystkie cztery soki (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze bezpiecznie zamknięte, aby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w specjalnych mobilnych chłodniach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego zagrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok będzie skiśnięty, a my będziemy mieć rezultaty trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku.

Catering dietetyczny z Gdyni czy jakiegokolwiek innego miasta, ma profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Istnieją tu bowiem zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i sok można podzielić na kilka kolorów – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

Najpopularniejsze składniki świeżo przygotowanych soków

dieta sokowa Gdynia detoks sokowy Gdynia
Zielony kolor soków

Popularne przekonanie, że zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami sprawdza się także tutaj – tak samo jest w diecie sokowej. Sok zawiera tutaj ogromną ilość warzyw, ale znajdziemy także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Naturalnie, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Gdynia detoks sokowy Gdynia
Pomarańczowy kolor soków

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach świeżo przygotowanego detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Gdynia detoks sokowy Gdynia
Czerwony kolor soków

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Sok często podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, np. arbuz. 

dieta sokowa Gdynia detoks sokowy Gdynia świeżo kuracji
Fioletowy kolor soków

Do naszych power rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Sok, do którego często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest przecudowny.

Wszystkie soki, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie pozwalają utracić naturalne witaminy i minerały, a także ich zdrowotnych właściwości, które mogą wesprzeć Twój organizm. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane przy diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy, a także świeże składniki soków musimy przechowywać przez cały dzień w zimnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi.

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz fajki nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie albo chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

świeżo przygotowany sok w dzień organizmu z toksyn

Catering dietetyczny, w którym zamówisz swój zestaw soków z pewnością przygotuje posiłki w taki sposób, aby każdy sok zawierał odpowiednią ilość wartości odżywczych. W zależności od wyboru, kuracja sokami może trwać 3 dni lub 5 dni. Spróbuj odchudzić się świeżo przygotowywanymi sokami, a przy okazji oczyść swój organizm, pozbądź się zbędnych kilogramów, popraw swoją odporność, dostarcz więcej energii i witamin do organizmu i nie wtłaczaj do organizmu szkodliwych substancji! Wybierz dzień, w którym chcesz rozpocząć dietę, która będzie jak kuracja dla Twojego ciała i układu pokarmowego.

Nie z tego miasta? Sprawdź pozostałe: