Dieta sokowa Częstochowa

Jesteś zdecydowany zamówić detoks sokowy w Częstochowie? Bardzo dobra decyzja! Detoks sokowy jest bardzo popularny w mieście, z którego pochodzisz, a dużo osób chce zamówić ją z dowozem pod adres zamieszkania! Co ma w sobie takiego dieta sokowa, że wszyscy chcą jej spróbować? Sprawdź garść informacji na temat diety sokowej w Częstochowie!

Dieta sokowa w Częstochowie to głównie

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa

Oczyszczanie organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Nie dość, że w naszym organizmie jest wiele niepotrzebnych substancji, to w dodatku utrzymują się bardzo długo. Co jakiś czas należy to poprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa

Nie ma skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę na cholesterol w zły sposób, bez jakichkolwiek badań, możesz odczuć to na swoim życiu i zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa

Świeżutko i naturalnie

To jest to, co potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, utrzymują one swoje właściwości.

Więcej informacji na temat diety sokowej? Przeczytaj nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

W jaki sposób cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Częstochowa, są przygotowywane dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i w swoim składzie posiadają bardzo dużo witamin.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która sprawi, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasami jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla urozmaicenia) są zawsze szczelnie zamknięte, aby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w odpowiedniej temperaturze. Nie może bowiem dojść do podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Częstochowy czy jakiegokolwiek innego miasta, zatrudnia profesjonalistów, którzy wiedzą jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa
Zielone

Normalne przekonanie, że kolor zielony wiąże się bezpośrednio z warzywami jest nieodzowny, podobnie jest w diecie sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Naturalnie, zielone koktajle tworzy się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa
Pomarańczowe

Z czym kojarzy Ci się najbardziej pomarańczowy? Z.. pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia no i imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa
Czerwone

Skoro gramy w zielone, to gramy też w czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor będziemy mieć dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Częstochowa detoks sokowy Częstochowa
Fioletowe

Do naszych capacity rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest z wiśni. To one sprawiają, że soki warzywno-owocowe przyjmują fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Czasem trafimy na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Wszystkie soki, które są tworzone przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi realize utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich właściwości. Przygotowywanie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, niepożądane przy diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu oczekiwanych przez nas efektów. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszystkie soki i zupy musisz przechowywać w chłodnym miejscu, np. w lodówce i chronić przed promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz fajury nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie papierosów opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż ograniczenie ich już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: