Dieta sokowa Bydgoszcz

Poszukujesz diety sokowej w Bydgoszczy? Bardzo dobry wybór! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w Twoim mieście, a dużo osób zamawia ją z dostawą do domu! Przez co dieta sokowa jest taka popularna? Poniżej garść informacji o diecie sokowej w Bydgoszczy!

Dieta sokowa w Bydgoszczy to

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz

Detoksykacja organizmu

To czego bardzo potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to w dodatku bardzo długo utrzymują się w nim. Co jakiś czas należy to poprawić i zmienić działanie naszego organizmu.

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz

Brak skutków ubocznych

Bardzo dużo diet źle prowadzonych mogą doprowadzić do wielu, niefajnych skutków. Jeśli poprowadzisz np. dietę dukana w zły sposób, bez dodatkowych badań, możesz odczuć to na swojej jakości życia. Dieta sokowa jest na tyle łatwa i uniwersalna, że nie ma co tutaj zepsuć!

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz

Świeżutko i naturalnie

Tego potrzebujemy w czasach, kiedy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki przygotowane ze świeżych warzyw i owoców, a w połączeniu z właściwym, utrzymują one swoje zdrowotne właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Przeczytaj nasz wpis o detoksie sokowym pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne przygotowują dietę sokową?

Każdy posiłek, który jest przygotowywany przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które przywożą na teren miasta Bydgoszcz, są przygotowywane dzień przed dostawą diety sokowej. Wszystkie posiłki z pewnością są świeże i zawierają bardzo dużą ilość witamin i minerałów.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie jeszcze bardziej zatoksykowany. 

Wszystkie cztery soki (czasem jeden posiłek w postaci soku jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze szczelnie zamknięte, żeby powietrze się do nich nie dostawało i są dostarczane w niskiej temperaturze. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej zaraz po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Bydgoszczy czy innego miasta, zatrudnia profesjonalistów, którzy muszą wiedzieć jak przygotować dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem pewne zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele różnych przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz
Zielone

Normalne przekonanie, że zielony wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, tak samo jest w przypadku diety sokowej. Ogromna ilość tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, tylko i wyłącznie dla smaku. Naturalnie, zielone koktajle przygotowuje się z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tygrysków, które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W ramach detoksu sokowego o kolorze pomarańczowym, wykorzystuje się warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najlepszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Są tutaj także soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Bydgoszcz detoks sokowy Bydgoszcz
Fioletowe

Do naszych faculty rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, który sprawia, że kwiat smaku jest przecudowny.

Każdy z soków, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być stworzone techniką cold press. Polega ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, które nie pozwalają utracić naturalne witaminy i minerały, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce powoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, co jest bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie otrzymamy wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Technika wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musimy przechowywać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed wszelkimi promieniami słonecznymi. 

Jesteś uzależniony/a od nikotyny?

Dobrze że nie od hery! Jeśli palisz papierosy nałogowo, musisz pamiętać o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie petów opóźni działanie diety sokowej, a w dodatku nie będzie ona tak efektywna jak mogłaby być! Najlepszym scenariuszem jest rzucenie albo chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na trochę przed dietą sokową, a najlepiej do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Sprawdź pozostałe: