Dieta sokowa Białystok

Chcesz zamówić detoks sokowy w Białymstoku? Idealny wybór! Detoks sokowy to bardzo popularna dieta w Twoim mieście, a wiele osób zamawia ją z dowozem do domu! Czym jest dieta sokowa, że wszyscy chcą jej spróbować? Sprawdź trochę informacji o diecie sokowej w Białymstoku!

Dieta sokowa w Białymstoku to przede wszystkim

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok

Oczyszczanie organizmu

Bardzo tego potrzebujemy! Oprócz tego, że w naszym organizmie jest wiele toksyn, to w dodatku bardzo długo utrzymują się w nim. Raz na jakiś czas należy to naprawić i wyregulować funkcjonowanie naszego organizmu.

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok

Brak skutków ubocznych

Często źle przeprowadzone diety mogą doprowadzić do wielu, niekorzystnych skutków. Jeśli wykorzystujesz np. dietę dąborwskiej w zły sposób, bez dodatkowych badań, odczujesz to na swoim życiu i zdrowiu. Dieta sokowa to prościzna, a w dodatku jest uniwersalna, nie ma co tutaj popsuć!

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok

Świeżutko i naturalnie

Tego potrzebujemy w czasach, gdy wszystko ma więcej chemii niż tablica Mendelejewa. Dieta sokowa to soki stworzone ze świeżych warzyw i owoców, a dzięki właściwemu przechowywaniu, utrzymują one swoje prozdrowotne właściwości.

Więcej o diecie sokowej? Sprawdź nasz wpis o tej oczyszczającej diecie pt. “dieta sokowa”.

Jak cateringi dietetyczne tworzą dietę sokową?

Wszystkie posiłki, które są przygotowywane przez każdy z cateringów dietetycznych, nawet tych, które dowożą na teren miasta Białystok, są przygotowywane dzień przed dostawą diety sokowej. Każdy z posiłków z pewnością są świeże i mają bardzo dużo witamin.

Wszystkie soki zawierają naturalnie hodowane warzywa i owoce i jest to jedyny składnik tych pysznych posiłków. Nie otrzymasz żadnych ulepszaczy smaku czy innej chemii, która spowoduje, że Twój organizm będzie miał jeszcze więcej toksyn. 

Wszystkie cztery soki (czasami jeden sok jest zamieniany na zupę dla zmiany smaku) są zawsze bezpiecznie zamknięte, żeby powietrze nie dostawało się do środka i są dostarczane w mobilnych lodówkach. Nie może bowiem dojść do przypadkowego podgrzania soku, żeby później go schłodzić i dopiero wypić – wtedy sok skiśnie, a my będziemy mieć skutek trzech dni diety sokowej już po wypiciu jednego soku. 

Catering dietetyczny z Białegostoku czy innego miasta, zatrudnia profesjonalnych dietetyków, którzy muszą wiedzieć jak tworzyć dietę sokową dla Ciebie. Są tu bowiem zasady tworzenia diety sokowej. Jest wiele przepisów na dietę sokową i dzieli się je na cztery kolory – zielone, czerwone, pomarańczowe i fioletowe.

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok
Zielone

Popularne przekonanie, że zielony wiąże się z warzywami jest bezpośrednio skorelowany, tak samo jest w diecie sokowej. Bardzo dużo tutaj warzyw, ale znajdziemy tutaj także trochę owoców, ale tylko dla smaku. Normalnie, zielone koktajle przygotowywane są z: jarmużu, selera naciowego, jabłka, ogórka, a dla tych osób które lubią bardziej intensywne smaki – imbir, szpinak oraz gruszka.

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok
Pomarańczowe

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z… pomarańczą. Uwaga żarcik – co było pierwsze? Pomarańcza czy kolor pomarańczowy? W diecie sokowej o kolorze pomarańczowym, można wykorzystać warzywa i owoce takie jak: marchew, pomarańcza (np. ta z wcześniejszego żartu), brzoskwinia i oczywiście imbir dla indywidualistów.

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok
Czerwone

Jak już było zielone, to musi też być czerwone 😉 Najpiękniejszy czerwony kolor uzyskamy dzięki burakowi, ale nie takiemu ze wstydu. Burak z ziemi z krwi i kości! Najczęściej podawany z marchewką, cytryną lub limonką, selerem naciowym, jabłkiem. Można też znaleźć soki w całości stworzone z czerwonych owoców, jak np. arbuz. 

dieta sokowa Białystok detoks sokowy Białystok
Fioletowe

Do tej drużyny talent rangersów brakowało tylko fioletowego, który… uzyskiwany jest przede wszystkim z wiśni. To dzięki nimi soki warzywno-owocowe mają fioletowy kolor. Często dodawany jest także arbuz, cytryna. Można czasem natrafić na seler naciowy, dzięki któremu kwiat smaku jest taki że hohoho.

Każdy z soków, które są przygotowywane przez cateringi dietetyczne, powinny być wykonywane techniką cold press. Skupia się ona na tłoczeniu warzyw i owoców na zimno, dzięki czemu nie dochodzi do utracenia naturalnych witamin i minerałów, a także ich właściwości. Zrobienie koktajlu sokowego w sokowirówce spowoduje delikatne ogrzanie warzyw i owoców, a jest to bardzo niepożądane w diecie sokowej. Nie będziemy mieć wtedy po prostu efektów, które oczekujemy. Ze względu na technikę wytwarzania koktajli w diecie sokowej, wszelkie soki i zupy musisz trzymać w chłodnym miejscu, np. w lodówce, a także chronić przed wszelkimi promieniami słonecznymi. 

Uzależniony/a od papierosów?

Dobrze że nie od koksu! Jeśli palisz papierosy nałogowo, pamiętaj o tym, że po pierwsze to zdecydowanie najlepiej rzucić, a po drugie to palenie fajek opóźni działanie diety sokowej, a dodatkowo nie będzie ona aż tak efektywna jak mogłaby być! Idealnym scenariuszem jest całkowite rzucenie lub chociaż zmniejszenie ilości palonych papierosów już na kilka dni przed dietą sokową do całkowitego minimum.

Nie z tego miasta? Popatrz na: